Uncategorized

Witaj szkoło! Początek roku katechetycznego 2022/23

Po zasłużonych wakacjach, podczas których wielu z nas zwiedzało nowe miejsca, poznawało innych ludzi, odwiedzało swoich najbliższych i wzrastało w przyjaźni z Bogiem i drugim człowiekiem czas wrócić do szkoły.

Przed nami kolejne dziesięć miesięcy wytężonej pracy, ale przede wszystkim okazji aby wciąż na nowo tak jak kwiat rozwijać się poznając piękno dzieła stworzenia. Będziemy to czynić uczestnicząc w przedmiotach takich jak przyroda, język polski, fizyka czy chemia. Wśród nich jest także katecheza.

To na niej będziemy nasze myśli kierować ku Temu, który stworzył ten piękny świat ale jeszcze bardziej będziemy uwielbiać Go za dar naszego zbawienia, dokonanego przez Jezusa Chrystusa. Będziemy wraz ze wszystkimi świętymi, także Maryją uczyć się przyjaźni z Chrystusem, wszystko po to by każdego dnia stawiać nasze kroki ku wieczności.

Rozpocznijmy ten czas od Mszy Świętej, największej modlitwy Kościoła, która zostanie odprawiona dnia 1 września 2022 roku, o godzinie 8:00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku w intencji uczniów i nauczycieli szkoły.

Z kolei w niedzielę, 11 września podczas Mszy Świętej o godzinie 11:15 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych, abyśmy wszystko czynili na większą chwałę Pana Boga.

Z pamięcią w modlitwie,

ks. Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane strony internetowe