Konkursy

II Dekanalny Konkurs Plastyczny – „Eucharystia – największy skarb Kościoła” [do 19 maja 2023]

Tegoroczny rok duszpasterski 2022/2023 przebiega pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy. W uzasadnieniu wyboru takiego tematu bp Andrzej Czaja, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski  wskazuje, że wierzymy Kościołowi, dlatego że bazuje On na autorytecie samego Boga.

Wychodząc na przeciw propozycji tegorocznego hasła, zachęcam i zapraszam do uczestnictwa w  II Dekanalnym Konkursie Plastycznym, który jest skierowany do uczniów klas I-VI szkół podstawowych dekanatu brwinowskiego.

Temat konkursu – Eucharystia – największy skarb Kościoła – ma zachęcić dzieci do poznania i pogłębienia rozumienia różnych sposobów obecności Chrystusa w swoim Kościele, pośród których sposób obecności Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi jest najbardziej znaczący.

Konkurs polega na wyrażeniu w pracy plastycznej prawdy o realnej, rzeczywistej i substancjalnej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uczestnicy opierają się na dwóch tekstach źródłowych. Pierwszym jest opis Ostatniej Wieczerzy (Łk 22, 19-20), drugim zaś punkt z Katechizmu Kościoła Katolickiego potwierdzający wiarę w realną obecność Jezusa w Eucharystii (KKK 1374).

Prace konkursowe w formacie A4 wykonane w technice podanej w regulaminie konkursu należy opatrzyć poprawnie wypełnioną metryczką oraz przesłać do 19 maja 2023 roku na adres szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej, ul. Literacka 20, 05-822 Milanówek. Wyniki konkursu będą dostępne 24 maja 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane strony internetowe