Uncategorized

III Dekanalny Konkurs Plastyczny – „Moje świętowanie Dnia Pańskiego” [do 10 maja 2024]

Rok duszpasterski 2023/2024 Kościoła katolickiego w Polsce przebiega pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Hasło to wskazuje nam na dwie rzeczy. Po pierwsze, że we wspólnocie Kościoła każdy ochrzczony ma swoje miejsce wyznaczone zgodnie z jego powołaniem. Po drugie, że członkowie Kościoła nie mogą być bierni, ale czynni tj. angażować się do przymnażania chwały Bożej w świecie. Wyrazem najpełniejszym uczestnictwa we wspólnocie Kościoła jest udział w niedzielnej Mszy Świętej.  W tym kontekście organizowany jest III Dekanalny Konkurs Plastyczny dla dzieci z klas I-VI szkół podstawowych dekanatu brwinowskiego Archidiecezji Warszawskiej.

Uczniowie ze szkół podstawowych (klasy I-VI) wykonują pracę plastyczną na temat: „Moje świętowanie dnia Pańskiego”, ilustrując w jaki sposób chrześcijanin powinien spędzać czas dany człowiekowi od Pana Boga jako dzień odpoczynku i uwielbienia Boga. Pracę wykonują w oparciu o przykazanie Boże: Pamiętaj abyś dzień święty święcił oraz przykazanie Kościelne: W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych..

Termin nadsyłania prac mija 10 maja 2024 r. Prace konkursowe należy przekazać na adres: ks. Łukasz Dańczak, Szkoła Podstawowa nr 2 im Armii Krajowej 05-822 Milanówek z dopiskiem Konkurs. Można także dostarczyć osobiście do koordynatora konkursu. Ogłoszenie zwycięzcy etapu dekanalnego odbędzie się 17 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Milanówku.

Patronat honorowy nad konkursem objął ks. kanonik Grzegorz Jaszczyk, dziekan dekanatu brwinowskiego.

Polecane strony internetowe